روستای چاه‌کور

مجله خبری آنلاین روستای چاه‌کور
روستای چاه‌کور

ایـنـجـــــــــا یـــک روســـتـــاســـــت ؛
اما دلی دارد به وسعت بزرگترین شهر این ســرزمین، با مــردمانی همــرنگ ایمـان و تلاش که فـرهنگ را در نهـاد خود بومی کرده اند؛ کوچه های ما با عطـر دل انگیز 5 کبوتر خونین بال دفاع مقـدس رنگ و بوی عاشـقی به خـود گـرفته است، اینجا چاه‌کور است و طلیعه حماسه و ایثار روزهای جنگ و دفاع، از جوانان دیروزش برای خود نام پر افتخــاری به ارمغـــان آورده است. اینجا روسـتای مـن است و برای بالندگی هــــزار عــرصه دارد، عـطر دل انگــیز بهارانش را نوازشگر مشام خسته هر رهگذر می بینم و تابندگی خورشیدش را مُهر تأیید کوشندگی مردمان مؤمن، تلاشـگر و مهـربانش. اینجا چاه‌کور؛ قلـب گـرم و تپنده ای از جـنـوب فــارس؛ ســــرای مـن اسـت ...

استان فارس، شهرستان لامرد، بخش علامرودشت، روستای چاه‌کور

امیدواریم که درعصر ارتباطات با استفاده مناسب از وسایل ارتباط جمعی و هم اندیشی همه ی مردم فهیم و متحد روستای چاه‌کور بتوانیم در جهت توسعه فرهنگی و رفع معضلات اجتماعی گامی عملی برداریم.

http://bayanbox.ir/view/3652106442899597265/telegram-chahkowr-social.png http://bayanbox.ir/view/4761383935145554184/aparat-chahkowr-social.png http://bayanbox.ir/view/6927517643976874374/instagram-chahkowr-social.png

امروز : سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۲، ۰۵:۰۳ ق.ظ

بایگانی
آخرین مطالب
پیوندها

۴ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۰ ثبت شده است

کلنگ زنی خانه عالم

سه شنبه, ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۰، ۰۶:۱۱ ب.ظ

مراسم کلنگ زنی خانه عالم روستای چاه کور در روز یکشنبه 18 اردیبهشت ماه در محل زمین اهدایی جناب آقای زائر حسین زارعی فرزند محمد برگزار گردید . در این مراسم که با حضور فرماندار شهرستان و نیز مسئولان محلی بخش صورت پذیرفت ، جناب آقای جعفری ( فرماندار شهرستان لامرد ) قول مساعد دادند که این طرح طی 2 ماه آماده بهره برداری شود . همچنین در حاشیه این مراسم طی مذاکراتی که از سوی دهیاری و شورای اسلامی چاه کور با جناب آقای جعفری شکل گرفت قول اهداء یک دستگاه کولر مرکزی برای کتابخانه عمومی امام محمد باقر (ع) چاه کور از ایشان گرفته شد . به امید روزی که با استقرار روحانی در این روستا ، معارف اسلامی در این محل گسترده شود .

  • علیرضا زارعی

شب شعر فاطمیه

يكشنبه, ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۰، ۱۲:۱۳ ب.ظ

دیشب مراسم سوگواره شب شعر فاطمیه با حضور شاعرانی بنام از بخش علامرودشت در محوطه آزاد روبروی مجتمع فرهنگی قمر بنی هاشم (ع) چاه کور برگزار گردید که ابتدا شاعر و شاعره های محترم در قالب شعر به مدح بانوی دو سرا ، حضرت فاطمه زهرا (س) پرداختند و پس از آن مداح گرانقدر جناب آقای سید عباس موسوی با نفس گرمشان به مجلس حزن و اندوه فاطمی بخشیدند.

  • علیرضا زارعی

ویدئو : عزادار پابرهنه

شنبه, ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۰، ۰۱:۲۶ ب.ظ

از جمله عادات و رسوم نیکی که چند سالی می شود در چاه کور علامرودشت به اجرا نهاده می شود ، برنامه عزاداری با پای برهنه در سوگ حضرت زهرا (س) می باشد که این شیوه از عادات علمای قم می باشد .

 

دریافت

  • علیرضا زارعی

راهپیمایی و عزاداری با پای برهنه

پنجشنبه, ۸ ارديبهشت ۱۳۹۰، ۱۲:۱۷ ب.ظ

از جمله عادات و رسوم نیک و پسندیده ای که حجت الاسلام والمسلمین حاج سید احمد موسوی چند سالی می شود در روستای ولایت مدار چاه کور  پیاده کرده است ، برنامه " راهپیمایی و عزاداری با پای برهنه " در عزای حضرت فاطمه زهرا )س) می باشد که این مراسم با استقبال عمومی از سوی اهالی این روستا مواجه شده است . عزاداران روستای چاه کور ، هر ساله در ایام فاطمیه - که معمولاً این ایام در فصول گرم واقع می شود - به عشق حضرت فاطمه زهرا (س) و به امید شفاعت آن بزرگوار در روز محشر ؛ با پای برهنه برنامه عزاداری ، راهپیمایی وسینه زنی خود را بر روی زمین گرم و سوزان انجام می دهند ؛ باشد که مورد قبول آن بانوی مظلومه واقع شود . لازم به ذکر است که مراسم راهپیمایی و عزاداری با پای برهنه ، از جمله عادات علما و مراجع بزرگوار شهر قم می باشد.

  • علیرضا زارعی